"To już nie jest polityka". Morawiecki odpowiada na słowa Ziobry

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział Zbigniewowi Ziobrze w związku z niedawną propozycją zakładu, która padła z ust ministra sprawiedliwości.
/ YouTube, TVP Info

Lider Solidarnej Polski niedawno postanowił zaproponować Mateuszowi Morawieckiemu zakład, który miał odnosić się do zapisów w KPO na temat opodatkowania aut spalinowych. Szef rządu miał wskazać miejsce, w którym to Rada Ministrów zgodziła się na taki krok względem rodzaju pojazdów, które zdecydowanie dominują na polskich drogach.

– Propozycja miała żartobliwą formę, ale problem jest bardzo poważny. Otóż treść dokumentu, który zaakceptowała Rada Ministrów, w tym ministrowie Solidarnej Polski, fundamentalnie różni się od tego, co premier ustalił później z Komisją Europejską. Podjął w imieniu Polski zobowiązania, określane jako "kamienie milowe", których nie akceptowała Rada Ministrów i które nawet nie były przez nią dyskutowane – mówił Zbigniew Ziobro w rozmowie z portalem "Dorzeczy".

– Nie było mowy np. o tym, aby opodatkować samochody spalinowe, którymi jeździ przygniatająca większość użytkowników aut w Polsce – dodał.

Odpowiedź Mateusza Morawieckiego

Szef rządu odpowiedział liderowi Solidarnej Polski w rozmowie z portalem "polskatimes.pl".

– Jeżeli ktoś doradza mi, żebym wziął dla Polski chwilówkę i zwiększył ryzyko gospodarcze, to uważam, że jest to bardzo zła rada. Chyba, że krytykom chodzi o to, żeby w ogóle zrezygnować z inwestycji i jakichkolwiek pieniędzy dla Polski. Ale to już nie jest polityka, lecz antypolityka – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Z kolei pytany o zakład Mateusz Morawiecki odparł, że nie chce się zakładać o przyszłość Polski. – Wolę o nią zadbać – powiedział szef rządu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe