Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Dziewięciu cudzoziemców przeszło przez rzekę

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Kolejne osoby próbowały przejść na terytorium Polski. Straż Graniczna podała nowy komunikat.
 Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Dziewięciu cudzoziemców przeszło przez rzekę
/ YouTube: Straż Graniczna

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej trwa w dalszym ciągu, lecz jego rozmiary są zdecydowanie mniejsze niż w zeszłym roku. Polska Straż Graniczna codziennie za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawia komunikaty dotyczące sytuacji na granicy z Białorusią. Co wynika z najnowszego z nich?

Z nowych informacji Straży Granicznej wynika, że 2 lipca na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 21 osób, które pochodziły między innymi z Somalii, Mali, Gwinei i Sudanu. Z kolei 9 cudzoziemców przeszło przez rzekę.

– W dn.02.07 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 21 osób.m.in.ob.Somalii,Mali,Gwiei i Sudanu. #PSGBiałowieża – 9 cudzoziemców przeszło przez rzekę.Pozostałe os.przeszły tam gdzie nad przęsłami nie ma concertiny, na której będą detektory ruchu - poinformowała Straż Graniczna.

Kryzys na granicy

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej w roku 2021 była jednym z głównych tematów w naszym kraju. W obliczu zagrożenia ze strony władz Białorusi podjęto działania zmierzające do budowy specjalnej zapory, które ruszyły 25 stycznia i aktualnie dobiegają już do końca.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe