Pikietują lubelskie DPS-y

- Zapomniano o nas - mówią pracownicy DPS-ów z województwa lubelskiego. Zespół NSZZ „Solidarność” Domów Pomocy Społecznej województwa lubelskiego organizuje w związku z tym pikiety przed siedzibami starostw i urzędów, odpowiedzialnych za finansowanie DPS.
 Pikietują lubelskie DPS-y
/ fot. pixabay.com

W związku z trudną sytuacją pracowników DPS-ów w województwie lubelskim, Zespół NSZZ „Solidarność” Domów Pomocy Społecznej województwa lubelskiego podjął decyzję o zorganizowaniu pikiet przed siedzibami starostw i urzędów, odpowiedzialnych za finansowanie DPS.

Pod koniec czerwca przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” DPS Wygnanowice Małgorzata Guz przedstawiła zwracała uwagę na dramatycznie niskie płace pracowników DPS-ów. Podkreślała, że pracownicy Domów Pomocy Społecznej są w bardzo trudnej sytuacji. – Chcemy zmiany warunków pracy w DPS-ach. Pracujemy w sferze budżetowej, wiele grup uzyskało podwyżki płac – o nas zapomniano – zaznaczała.

– Jesteśmy wynagradzani zgodnie z rozporządzeniem o pracownikach samorządowych – ten system kierowany jest do urzędników, a mimo to my, pracownicy DPS, jesteśmy w tym systemie, z jedną różnicą, pracownicy samorządowi – urzędnicy dostają podwyżki, a my często mieliśmy płace zasadnicze poniżej płacy minimalnej. Do płacy minimalnej równano nam dodatkami – często premią, która jest formą nagrody, a nie wyrównaniem płacy. Wzrost płacy w DPS to poprawa warunków pracy i podniesienie godności pracownika, który wiele lat pracuje z człowiekiem schorowanym, niekiedy porzuconym i samotnym – podkreślała Małgorzata Guz, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” DPS Wygnanowice.

Poniżej kalendarium protestów:

04 lipca 2022:

1. Starostwo Kraśnik godz. 7.15-8.00

2. Starostwo Świdnik godz. 9.00-9.45

3. Ratusz w Lublinie-Prezydent miasta 10.30-11.00

4. Starostwo Lublin godz. 11.30-12.00

5. Starostwo Lubartów godz. 13.30-14.30

 

05 lipca 2022:

1. Starostwo Chełm godz. 7.15-8.00

2. Starostwo Krasnystaw godz. 9.00-9.45

3. Starostwo Zamość godz.  11.00-11.45

4. Starostwo Biłgoraj godz. 13.00-14.00

z. 13.00-14.00


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe