Posiedzenie Zarządu Regionu Rzeszowskiego w Mielcu

W piątek 1 lipca w Mielcu odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”. Wybór miejsca był nieprzypadkowy, bowiem 1–2 lipca 1980 r. mielecka WSK była jednym z pierwszych zakładów, które rozpoczęły bunt społeczny przeciwko władzy komunistycznej w Polsce.
 Posiedzenie Zarządu Regionu Rzeszowskiego w Mielcu
/ fot. Zarząd Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”

Obrady poprzedziła msza św. w kościele  pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu w intencji robotników, którzy rozpoczęli strajk. Następnie uczestnicy przeszli pod pomnik Solidarności, który znajduje się obok kościoła, gdzie złożyli kwiaty.

Członkowie ZR obradowali przy parafii w siedzibie Katolickiego Centrum Edukacji KANA. Zwyczajowo wysłuchali informacji z działalności władz NSZZ „Solidarność” na szczeblu krajowym i regionalnym, które przybliżył Roman Jakim, przewodniczący ZR.

Delegaci Regionu Rzeszowskiego uczestniczący w Krajowym Zjeździe Delegatów, który odbył się w maju z Zakopanem zrelacjonowali dwudniową sesję.

Członkowie ZR i uczestniczący w spotkaniu przewodniczący organizacji związkowych z Oddziału ZR w Mielcu, naświetlili sytuację swoich zakładów pracy, które najpierw w związku z pandemią, a teraz wojną na Ukrainie, borykają się z problemami.

Przyjęli również stanowisko, w którym popierają działania związkowców, mające na celu utworzenie Krajowej Sekcji Urzędów Wojewódzkich w ramach Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „Solidarność”.

Po zakończeniu obrad, Członkowie ZR kibicowali zawodnikom czwartego etapu 33. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, którzy wystartowali przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu rywalizowali na trasie między Mielcem a Tarnobrzegiem. Peleton przejechał również przez Sędziszów Małopolski oraz Kolbuszową, pokonując ponad 142 kilometry. Tego samego dnia odbyły się również zmagania najmłodszych kolarzy w ramach 14. Mini Wyścigu „Solidarności”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe