"Pracował dla polityka skazanego na 7 lat więzienia za współpracę z mafią". Oto kandydat EPP na... nowego sekretarza generalnego PE

Jak podaje serwis Politico, władze Europejskiej Partii Ludowej (EPP) usiłują przeforsować na stanowisko sekretarza generalnego Parlamentu Europejskiego Włocha Alessandra Chiocchettiego. Kandydatura ta budzi spore kontrowersje.
/ pxfuel.com

Portal Politico informuje w poniedziałek, że Szef Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber i przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola szykują na stanowisko sekretarza generalnego PE Włocha Alessandra Chiocchettiego. Polityk jest obecnie szefem politycznego gabinetu Metsoli. 

Dlaczego kandydatura ta budzi takie kontrowersje? Chiocchetti był wcześniej asystentem Marcello Dell'Utriego, włoskiego polityka i jednego z najbliższych współpracowników Silvio Berlusconiego. Dell’Utri w procesach karnych został uznany za winnego oszustw podatkowych, defraudacji i współpracy z sycylijską mafią.

"Chiocchetti nie został oskarżony o korupcję czy związki z mafią, ale jego powiązania z sojusznikami Berlusconiego wzbudzają kontrowersje w Parlamencie Europejskim" - wskazuje Politico.

"To, że EPP pcha na najważniejsze urzędnicze stanowisko w PE człowieka pracującego wcześniej dla polityka skazanego na 7 lat więzienia za współpracę z mafią to oczywiście te słynne europejskie standardy?" - komentuje na Twitterze bloger Paweł Rybicki. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe