Matura 2022. Jak wypadły wyniki tegorocznych maturzystów?

Wyniki matur to bardzo ważny i często także emocjonujący moment dla wielu młodych Polaków. Zdanie egzaminu dojrzałości i uzyskanie jak najlepszych wyników może stać się przepustką do wymarzonych studiów.
 Matura 2022. Jak wypadły wyniki tegorocznych maturzystów?
/ Wikimedia, autor: Oskar Błaszkowski, Szczecin 2005

Dziś od godz. 8.30 maturzyści mogą sprawdzić swoje wyniki na stronie CKE – wyniki.edu.pl. Z kolei o godz. 10.30 mają zostać przedstawione wyniki ogólnokrajowe. Matury w tym roku rozpoczęły się 4 maja tradycyjnie od egzaminu z języka polskiego. Ostatnie egzaminy w terminie podstawowym odbyły się 23 maja. Z kolei w dniach od 1 do 15 czerwca miał miejsce termin dodatkowy.

Matura 2022 poszła lepiej niż rok temu?

Już od godz. 8.30 maturzyści mogą sprawdzić swoje wyniki z matury na stronie CKE – wyniki.edu.pl. W jaki sposób można się zalogować, aby zobaczyć swoje wyniki z egzaminów? Po wejściu na wskazany wcześniej adres należy wprowadzić swój numer PESEL, który w tym przypadku jest loginem. Z kolei hasło każdy maturzysta wcześniej powinien otrzymać w swojej szkole. Jest także opcja wygenerowania nowego hasła, które zostanie wysłane na powiązany adres mailowy w razie zapomnienia pierwotnego.

Do egzaminów w Polskim Radiu 24 odniósł się minister Przemysław Czarnek, który wskazał, że po powrocie do szkoły i nauce stacjonarnej uczniowie poradzili sobie lepiej z egzaminem dojrzałości.

– Łatwiej było przygotować się z nauczycielami i myślę, że to zaważyło na tym, że matury wypadły lepiej – mówił Przemysław Czarnek. – Wynik jest inny niż dwa lata temu, ale lepszy niż rok temu – zdradził minister edukacji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe