Czarnek mocno odpowiada na słowa Tuska. „To jest zamach stanu, pucz”

Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24 odniósł się do wystąpienia Donalda Tuska na konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w ostatni weekend w Radomiu. Z ust lidera Platformy Obywatelskiej padło wiele słów, które odbiły się głośnym echem w mediach.
 Czarnek mocno odpowiada na słowa Tuska. „To jest zamach stanu, pucz”
/ YouTube

Minister edukacji i nauki w bardzo mocnych słowach podsumował wystąpienie Donalda Tuska z ostatniej soboty. – Oglądałem je i powiem szczerze, że wstydziłem się za to, co on mówił, chociaż nie jestem członkiem Platformy Obywatelskiej i nie byłem obecny tam w Radomiu – powiedział Czarnek.

Minister skomentował również słowa byłego premiera na temat organizacji protestów na ulicach w sytuacji, „jeżeli ta władza nie zniknie”. – Jeżeli człowiek, który jest członkiem partii opozycyjnej, i jedyny program, który przedstawia, to tak, że jeśli nie wygra wyborów w sposób demokratyczny, to będzie gromadził ludzi na ulicach, czyli będzie robił pucz, jakiś zamach stanu – podkreślił dalej Czarnek.

– A jeśli wygra wybory, to zrobi pierwszą rzecz, czyli złamie prawo i wyrzuci z gmachu NBP prezesa Glapińskiego, który rzekomo, według niego, jest wybrany nielegalnie. Chociaż został wskazany przez prezydenta i wybrany przez demokratyczną większość, ustanowioną w demokratycznym kraju przez większość wyborców – dodał minister.

– Jedyny program PO to jest zamach stanu, pucz, krótko mówiąc, i łamanie przepisów prawa – podsumował polityk.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe