Co się dzieje z Putinem? „On każdego dnia kładzie się do łóżka wściekły”

O czym Władimir Putin myśli tuż przed snem? Odpowiedzi na to pytanie szukał były sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych James Mattis, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami.
Czy Władimira Putina męczą koszmary?  Co się dzieje z Putinem? „On każdego dnia kładzie się do łóżka wściekły”
Czy Władimira Putina męczą koszmary? / Screen z kanału YouTube


Wojna na Ukrainie trwa już od 24 lutego 2022 roku. Media uważnie śledzą każdy krok Władimira Putina, zastanawiając się, jakie mogą być jego kolejne decyzje. W rzeczywistości trudno jest przewidzieć, co rosyjski przywódca zrobi w najbliższej bądź dalszej przyszłości.

Coraz więcej ekspertów, a także zwyczajnych obserwatorów próbuje przeanalizować jego psychikę. O swoich wnioskach i przemyśleniach w czasie przemówienia w Seulu opowiadał James Mattis, były sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych. Ponadto skomentował ucieczkę rosyjskich żołnierzy z ukraińskiej Wyspy Węży.

Putin ma koszmary?

James Mattis wyraźnie zaznaczył, że „tragedią naszych czasów jest to, że Putin to postać żywcem wzięta z Dostojewskiego”.

– On każdego dnia kładzie się do łóżka wściekły, codziennie kładzie się spać pełen strachu, on każdego dnia kładzie się do snu przekonany, że Rosja otoczona jest koszmarami sennymi i tym się kieruje 

– dodał były sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych w rozmowie z „Daily Star”.

– Mamy takie powiedzenie w Ameryce, zgodnie z którym narody mające sojuszników radzą sobie świetnie, a narody bez sojuszników zostają zmiażdżone i Rosja jest teraz miażdżona na naszych oczach – podsumował Mattis.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe