Kryzys energetyczny w Niemczech. Ci Niemcy będą mieli wyłączaną ciepłą wodę

Niemiecki tabloid "Bild" informuje, że ze względu na kryzys energetyczny, spółdzielnia mieszkaniowa w Saksonii w określonych porach wyłącza lokatorom ciepłą wodę. 
 Kryzys energetyczny w Niemczech. Ci Niemcy będą mieli wyłączaną ciepłą wodę
/ pxfuel.com

Spółdzielnia ogranicza ciepłą wodę

"Lokatorzy 600 mieszkań zostali poinformowani o tym drastycznym kroku pismem wywieszonym przy drzwiach wejściowych do budynku" – podaje "Bild". Poinformowano, że z kranów będzie lecieć ciepła woda w trzech porach dnia – w godzinach porannych od 4:00 do 8:00, południowych – między 11:00 a 13:00, a także wieczorami od 17:00 do 21:00.

Sprawa dotyczy spółdzielni w Dippoldiswalde (Saksonia).

– Nie chodzi o denerwowanie lokatorów, ale o przystosowanie się do tego, czego być może w przyszłym roku nie będziemy mogli już opłacić – powiedział mediom członek zarządu spółdzielni Falk Kuehn-Meisegeier. – Chcemy, żeby lokatorzy dobrze przeszli przez ten kryzys. Życie jest już wystarczająco kosztowne – dodał.

– To jest nie do przyjęcia. Mieszkanie uznaje się za wolne od wad, jeśli ciepła woda jest dostępna przez całą dobę – kontruje spółdzielnię Florian Bau ze stowarzyszenia lokatorów w Saksonii. – Wyłączanie ciepłej wody w określonych godzinach byłoby teoretycznie możliwe, ale na postawie wspólnych ustaleń miedzy spółdzielnią a lokatorami. Wszyscy muszą w tym uczestniczyć – podsumował działacz.

To nie jedyne fatalne informacje dla mieszkańców. Portal N-TV informuje, że spółdzielnia w kwietniu podwoiła wysokość zaliczek na koszty eksploatacji. Poinformowano, że spółdzielnia boryka się z olbrzymimi wzrostami kosztów energii – dotychczas lokalny dostawca pobierał opłaty rzędu 100 tys. euro, a w chwili obecnej rachunek wzrósł aż 400 tys. euro.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe