"W Ameryce byłem pariasem". W rosyjskiej propagandowej TV robił za "dyżurnego Amerykanina". Właśnie uciekł na Białoruś

Mark Nuckols jest znanym uczestnikiem rosyjskich politycznych talk-show, gdzie regularnie występował w roli reprezentanta Stanów Zjednoczonych. Był określany jako amerykański publicysta, choć jego ostatnie artykuły dla tamtejszych mediów powstały w 2014 roku. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna poprosił o azyl na Białorusi.
Mark Nuckols
Mark Nuckols / screen YT - Newsmax TV

Nuckols występował w politycznych talk-show w państwowych kanałach 1TV, Rossija, oraz telewizji Ministerstwa Obrony Rosji Zwiezda, gdzie prezentował stereotypową rolę Amerykanina z rusofobicznymi poglądami. Był wykładiwcą w szkole biznesu Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego i Rosyjskiej Akademii Gospodarki i Służby Państwowej przy prezydencie.

Gdy 24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, Nucklols ostro skrytykował poczynania Kremla, a samego Putina określił „niebezpiecznym szaleńcem”. Informacje o tym, że Ukraińcy dopuścili się ludobójstwa w Doniecku nazwał „opętańczymi”. Podkreślił, że osobiście wspiera Ukrainę, ale zalecił jej kapitulację.

Jak informuje portal telewizji Biełsat, 4 lipca proreżimowy białoruski kanał na Telegramie opublikował zdjęcia z jednego z przejść granicznych, na którym pojawił się proszący o ochronę międzynarodową Mark Nuckols. 

– W Ameryce jestem tylko pariasem i obiektem nienawiści, dyskryminacji – miał powiedzieć białoruskim służbom Nuckols. Miał podkreślać też, że Białoruś mu się podoba.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe