„Ledwo dałem radę”. Poseł PO chciał skrytykować podręcznik prof. Roszkowskiego. Internauci zjedli go śmiechem

„Historia i teraźniejszość” to nowy przedmiot nauczania, który ma wypełnić lukę w nauczaniu historii najnowszej. Podręcznik do tego przedmiotu został napisany przez wybitnego naukowca prof. Wojciecha Roszkowskiego.
Michał Krawczyk „Ledwo dałem radę”. Poseł PO chciał skrytykować podręcznik prof. Roszkowskiego. Internauci zjedli go śmiechem
Michał Krawczyk / TT Michał Krawczyk

Jednak w związku z tym, że podręcznik nie jest napisany według wskazań „pedagogiki wstydu” i nie przedstawia wersji historii „zatwierdzonej” przez „Gazetę Wyborczą”, od chwili jego prezentacji jest przedmiotem „huraganowej” krytyki „wiodących mediów” i polityków opozycji.

Ledwo dałem radę. Czarnka [podręcznik nie został napisany przez ministra Czarnka, tylko przez prof. Wojciecha Roszkowskiego – przyp. red.] podręcznik do HiTu, to totalna katastrofa. Wg mnie, to nie jest w ogóle podręcznik. To pomieszanie skrajnie tendencyjnej, napastliwej i marnej jakości prawicowej publicystyki z książką do religii [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– napisał poseł Platformy, wcześniej szef biura poselskiego Janusza Palikota Michał Krawczyk, publikując selfie z książką i zatroskaną miną.

Nie spotkał się jednak ze zrozumieniem pośród internautów. Miażdżąca większość komentarzy była w najlepszym razie krytyczna, a często zwyczajnie szydercza.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe