REKLAMA

N. Bończa Tomaszewski: żyjemy w czasach wirtualnego wyścigu zbrojeń. Polska nie odbiega od innych państw

"Powinno się poświęcić więcej czasu i energii na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów. Ważne jest, żeby pogłębiać swoją wiedzę w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego" - mówił ekspert IT.
 N. Bończa Tomaszewski: żyjemy w czasach wirtualnego wyścigu zbrojeń. Polska nie odbiega od innych państw
/ screen YT

Komunikacja cyfrowa jest dziś krwioobiegiem życia politycznego społecznego i gospodarczego, dlatego jej bezpieczeństwo bezpośrednio przekłada się na te dziedziny


- powiedział w rozmowie z Piotrem Stępinskim z portalu biznesalert.pl prezes Exatel Nikodem Bończa-Tomaszewski.

Ekspert stwierdził, że duża ilość konferencji poświęconych cyberbezpieczeństwu nie przyczynia się do merytorycznego i naukowego wzrostu wiedzy na ten temat i nie rozwiązuje problemów bezpieczeństwa w sieci.
 

Powinno się poświęcić więcej czasu i energii na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów


- przekonywał ekspert.

Oceniając nasz kraj stwierdził, że poziom zabezpieczeń cybernetycznych w Polsce nie odbiega od innych państw. Warte zaznaczenia jest jednak to, że na całym świecie trwa "wirtualny wyścig zbrojeń", więc żeby aktywniej w nim uczestniczyć, nalezy wzmocnić systemy sektora publicznego i prywatnego. Rola państwa nie polega tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa organom i instytucjom, ale także na ochronie zwykłych obywateli i warto zadawać głośno pytanie, jak się z tego wywiązuje. To samo dotyczy sektor prywatnych przedsiębiorstw, które powinny chronić nie tylko własne dane, ale i dane swoich klientów.
 

Ważne jest, żeby pogłębiać swoją wiedzę w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzisiaj sytuacja jest lepsza niż 10 lat temu – praktycznie każde urządzenie ma wbudowany firewall i programy antywirusowe, trzeba z tych narzędzi świadomie korzystać


- podsumowuje Nikodem Bończa-Tomaszewski.


źródło: biznesalert.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura