Zacharowa prowokacyjnie do Amerykanów: „Kochanie, jeszcze raz”

Sekretarz stanu USA Antony Blinken nie spotka się z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem podczas szczytu ministrów spraw zagranicznych krajów G20 na Bali – poinformował we wtorek amerykański Departament Stanu. Na to oświadczenie w środę, w swoim prowokacyjnym stylu, zareagowała Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ.
 Zacharowa prowokacyjnie do Amerykanów: „Kochanie, jeszcze raz”
/ / zrzut ekranu / Telegram

Wcześniej, we wtorek, Departament Stanu podał, że Blinken spotka się na indonezyjskiej wyspie z szefem chińskiej dyplomacji Wangiem Yi. Dwudniowy szczyt G20 rozpocznie się w czwartek.

Podczas spotkania ministrów finansów G20 w kwietniu w Waszyngtonie przedstawiciele USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Unii Europejskiej demonstracyjnie opuścili salę obrad w trakcie wystąpienia przedstawiciela Rosji.

Po raz ostatni Blinken i Ławrow spotkali się w styczniu w Genewie, gdy USA starały się odwieść Rosję od planów inwazji na Ukrainę – przypomina Associated Press.

Zacharowa prowokuje

Na oświadczenie rzecznika Departamentu Stanu zareagowała Maria Zacharowa. Na swoim profilu na Telegramie napisała: „Ned, twoje oświadczenie brzmi jak słowa piosenki”. I przytoczyła refren hitu Britney Spears.

„Moja samotność zabija mnie (i ja), Muszę odejść, wciąż wierzę (wciąż wierzę), Gdy nie jestem z Tobą tracę zmysły, Daj mi znak, uderz mnie kochanie jeszcze raz”.

A ja odpowiem słowami z June Song

– dodała. Jak wyjaśnia portal wp.pl, „chodzi tu o anglojęzyczną piosenkę 25-letniej rosyjskiej piosenkarki Lusi Czebotiny. To właśnie rzeczniczka napisała do niej tekst”. 

„Czerwiec się kończy, Twoja moc słabnie, Niebawem odlecę, Z daleka od tego kłamstwa”

– przytoczyła we wpisie. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe