Wyjazd prezesa TVP na Eurowizję Junior. Jest decyzja prokuratury

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz poinformowała w rozmowie z portalem gazeta.pl, że odmówiono wszczęcia śledztwa ws. podróży prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego na Eurowizję Junior.
Prezes TVP Jacek Kurski  Wyjazd prezesa TVP na Eurowizję Junior. Jest decyzja prokuratury
Prezes TVP Jacek Kurski / fot. Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność

Przypomnijmy, że wedle ustaleń serwisu Onet w grudniu Jacek Kurski zgłosił się do szpitala MSWiA w Warszawie jako osoba bezobjawowa, która miała kontakt z chorym na COVID-19. Badania jednak nie wykryły obecności koronawirusa u prezesa TVP. Według dziennikarzy portalu powtórzona dwa dni później procedura miała już wykazać u Jacka Kurskiego zakażenie COVID-19. Portal twierdzi, że dotarł do opisu wyniku testu.

Według ustaleń Onetu Jacek Kurski nie powinien być obecny na konkursie Eurowizji. Prezes TVP udał się jednak do Paryża, gdzie odbywał się konkurs. Biuro prasowe Telewizji Polskiej zdementowało informację, twierdząc, że nie było przesłanek do samoizolacji Jacka Kurskiego.

Niedługo później do całej sytuacji odniósł się sam szef TVP, który zapowiedział pozew. – Onet dla oszczerczego ataku politycznego posunął się do złamania tajemnicy lekarskiej, wykradzenia tajnych danych o zdrowiu i bezmyślnej, antynaukowej interpretacji tych danych. To czyny bandyckie i kryminalne – powiedział wówczas Kurski.

CZYTAJ WIĘCEJ: To czyny bandyckie i kryminalne”. Prezes TVP Jacek Kurski pozwie Onet

Jest decyzja prokuratury

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie wyjazdu szefa TVP do Paryża złożył pod koniec grudnia poseł Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka. Jego zdaniem Jacek Kurski mógł się dopuścić przestępstwa polegającego na narażeniu innych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz poinformowała w rozmowie z portalem gazeta.pl, że postanowieniem z dnia 15 czerwca 2022 r. odmówiono wszczęcia śledztwa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe