„Urban by się nie powstydził”. Premier ostro do dziennikarza TVN24

– To jest kolejne potwierdzenie, jak różne redakcje wpadają w sidła Władimira Putina – odpowiedział dziennikarzowi TVN24 szef rządu Mateusz Morawiecki.
 „Urban by się nie powstydził”. Premier ostro do dziennikarza TVN24
/ fot. Flickr.com / Piotr Drabik / (CC BY 2.0)

Podczas środowej konferencji prasowej szefa polskiego rządu w Tarczynie jeden z reporterów TVN24 zapytał Mateusza Morawieckiego o rzekome spotkania szefa KPRM Michała Dworczyka z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. To efekt kolejnych publikacji e-maili Michała Dworczyka, z których wynika, że szef KPRM miał się widzieć z „Julią P.” w styczniu 2019 r.

„Urban by się nie powstydził”

– To jest kolejne potwierdzenie, jak różne redakcje wpadają w sidła Władimira Putina – powiedział polski premier i dodał, że za wyciekiem e-maili Michała Dworczyka stoją białoruskie i rosyjskie służby.

– Widzę, że tutaj jest próba nadbudowania nad tymi rosyjskimi prowokacjami różnych teorii. To jest znana taktyka manipulacyjna, myślę, że Jerzy Urban by się nie powstydził. W związku z tym ja rzeczywiście nie chce dać się wplątać w tego typu intrygę i bardzo serdecznie dziękuję za pytanie

– dodał Morawiecki.

Premier stwierdził także, że „skłócona klasa polityczna jest łatwiejsza w zaatakowaniu, w zarządzaniu, można rzec, z zewnętrznych ośrodków, bo to się na pewno marzy Kremlowi”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe