Zacharowa wściekła na Andrzeja Dudę! „Kogo stać na takie wypowiedzi?”

– Te wypowiedzi są czystą prowokacją. A zachowania prowokacyjne są niedopuszczalne w stosunkach międzynarodowych – oceniła słowa polskiego prezydenta rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.
Maria Zacharowa Zacharowa wściekła na Andrzeja Dudę! „Kogo stać na takie wypowiedzi?”
Maria Zacharowa / fot. piter.tv

Andrzej Duda podczas poniedziałkowego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego, odnosząc się do akcesji Szwecji i Finlandii do NATO, stwierdził, że jest to „historyczna decyzja”.

– Morze Bałtyckie – de facto – staje się morzem wewnętrznym NATO. (…) Jest to zdecydowane wzmocnienie militarnego potencjału NATO, bo Finlandia i Szwecja to kraje bardzo wysoko zaawansowane technologicznie, które przykładają do obronności ogromną wagę – ocenił polski prezydent.

„Czysta prowokacja”Do słów Andrzeja Dudy postanowiła odnieść się w środę rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, która stwierdziła, że oceniła wypowiedź polskiego prezydenta jako „prowokacyjną”.

– Ile razy na przestrzeni lat byliśmy poddawani ostrej krytyce i medialnym atakom, że Rosja prowadzi prowokacyjne działania. Jednak fakty dowodzą, że jest inaczej. Kogo stać na takie wypowiedzi? Tylko prowokatora. To prowokacja w czystej postaci

– powiedziała Zacharowa.

Dodała, że ludzie „zaczynają zadawać sobie pytanie, co kryje się za tymi uwagami, na czym się opierają, jaki jest plan działania”, a „na szczycie NATO mogły zapaść decyzje, o których polska opinia publiczna nie wie”.

– Dlatego te wypowiedzi są czystą prowokacją. A zachowania prowokacyjne są niedopuszczalne w stosunkach międzynarodowych – zakończyła Zacharowa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe