Jesteśmy tutaj po to, by pokazać solidarność

– Jesteśmy tu po to, by pokazać solidarność – powiedział w nagraniu Piotr Duda krótko po spotkaniu z lokalną społecznością w zniszczonej przez Rosjan szkole. – To najważniejsza wizyta. Moja osobista, ale także jako związkowca – dodał.
 Jesteśmy tutaj po to, by pokazać solidarność
/ dj

– To najważniejsza wizyta. Moja osobista, ale także najważniejsza wizyta jako związkowca. Bo jesteśmy na Ukrainie, gdzie toczy się wojna wywołana przez agresora, jakim jest Rosja, i ludobójcę, jakim jest Putin – powiedział w krótkim nagraniu bezpośrednio z miejscowości w obwodzie czernichowskim.

– Jesteśmy teraz w obwodzie czernichowskim. Byliśmy na spotkaniu z tutejszą lokalną społecznością. Przekazaliśmy także dary humanitarne na odbudowę szkoły.

– Jesteśmy tutaj po to, żeby pokazać solidarność. Tą, którą pokazaliśmy już 24 lutego jako Polacy, otwierając nasze serca i domy dla naszych gości z Ukrainy.

– Będziemy na bieżąco informować, co będziemy widzieć i z kim się spotykać podczas naszej kilkudniowej wizyty na zaproszenie mojego przyjaciela Michała Wołyńca, przewodniczącego Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe