„Śledczy powiadomili już bliskich”. Nowe informacje ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Archiwum X, które prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek, dotarło do nowych faktów, które mogą być przełomem – podaje „Fakt”.
 „Śledczy powiadomili już bliskich”. Nowe informacje ws. zaginięcia Iwony Wieczorek
/ Facebook

Co się stało z Iwoną Wieczorek? Fakt ustalił nieoficjalnie, że śledczy znają odpowiedzi na to pytanie i ogłoszą przełom w sprawie. Jak czytamy, najnowsze ustalenia śledczych mają rangę takich, „których nikt się nie spodziewał”.

Z informacji, do których dotarliśmy, wynika, że śledczy o swoich ustaleniach powiadomili już bliskich zaginionej 12 lat temu gdańszczanki

– podaje „Fakt”.  

– Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie udzielamy bliższych informacji co do wykonywanych i planowanych czynności procesowych

– mówi Faktowi prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-latka była na imprezie w sopockim klubie. Później ślad po niej zaginął.

Po raz ostatni została zarejestrowana przez kamery przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie i od tego czasu ślad po niej zaginął. Nadal nie podano oficjalnych wyników śledztwa ani nie odnaleziono ciała dziewczyny.

Prokuratura w Gdańsku umorzyła śledztwo w 2012 roku, po półtorarocznych poszukiwaniach, a w 2018 roku sprawą zajęła się Prokuratura Krajowa w Warszawie. Rok później zaginięcie Iwony Wieczorek zaczęło badać Archiwum X – Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Krakowie.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe