„Jest bardzo wymagający (...) praktycznie cały czas na nogach”. Bliski współpracownik Kaczyńskiego zdradza kulisy współpracy z prezesem PiS

„To, co przeprowadzaliśmy przez lata, dziś daje efekty. Nie jest tak, że wszystko się udało zrobić. Polityka jest grą nieskończoną w czasie, zawsze jest coś do zrobienia. Istnieją również obszary, w których zmiany szły nie tak daleko jak myśleliśmy, w których trzeba zrobić więcej i włożyć w to dodatkowy wysiłek, by coś zmienić” - powiedział w Poranku „Siódma9” Michał Moskal, Dyrektor Biura Prezydialnego PiS.
 „Jest bardzo wymagający (...) praktycznie cały czas na nogach”. Bliski współpracownik Kaczyńskiego zdradza kulisy współpracy z prezesem PiS
/ PAP/Leszek Szymański

Współpraca z Jarosławem Kaczyńskim

„Na co dzień współpracujemy z Panem Jarosławem Kaczyńskim przy sprawach bieżących. Staram się opanowywać wszystko tak, by praca Pana prezesa była jak najbardziej płynna. Jest to rola wsparcia, zaplecza, by wszystko co się dzieje wokół Nowogrodzkiej, działało sprawnie. Szef jest bardzo wymagający, ale praca jest bardzo rozwijająca. Obserwować jak wszystko wygląda od kuchni i jak wygląda mięso tej polityki, jest czymś niewiarygodnym i nie da się tego zobaczyć w żadnym innym miejscu. Można też obserwować pracę Pana prezesa, energię, analityczny umysł i kondycję, bo to jest praca, która wymaga tego, by być praktycznie cały czas na nogach” - mówił polityk.

Wysokie ceny

„Prezes najczęściej rozmawia ze swoimi współpracownikami o wysokich cenach. Są one dużym problemem. Sytuacja, która toczy się od lutego jest czymś, co nas prześladuje. Potrzebna jest silna interwencja rządu, żeby w jakiś sposób to opanować. Cieszy nas to, że Polacy rozumieją co się dzieje. To co się dzieje z cenami energii na świecie jest związane przede wszystkim z sytuacją na Ukrainie, rosyjską agresją. Ministerstwa wykonują ciężką pracę, by dostawy surowców zapewniały nasze bezpieczeństwo. W tym zakresie wydaje się, że nie ma żadnego zagrożenia. To, że ceny będą rosnąć jest smutnym wynikiem tego, że ogromna liczba surowców dotąd płynących z Rosji została zablokowana. Z jednej strony jest to dla nas sukces, bo nie jesteśmy uzależnieni od nich, ale wiąże się to z kosztami. Nie da się mieć pokoju, za który się nic nie zapłaci. Ruchy, które wykonaliśmy wcześniej by się przygotować do tej sytuacji jak Baltic Pipe sprawią, że surowców nam nie zabraknie” - komentował Gość Poranka.

Osiągnięcia rządu PiS

„Prezes jest zadowolony z tego, co udało się osiągnąć przez ostanie 7 lat. Z szeregu osiągnięć cywilizacyjnych jak 500+, które było ogromną zmianą i wprowadziło zmianę w myśleniu o polityce. Przed tym programem nikt nie zakładał, że to co politycy obiecywali będzie realizowane. 500+ było tym, co przełamało to myślenie. Polacy zaczęli wymagać od rządzących realizacji obietnic. Udało się również dużo zrobić jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, czy militarne, które jest dziś szczególnie ważne. W sferze międzynarodowej, gdzie słyszeliśmy od opozycji, że jesteśmy wykluczeni, w sytuacji kryzysowej jesteśmy liderem, który można powiedzieć narzuca ton polityce europejskiej i tej wobec Rosji” - tłumaczył rozmówca Marcina Fijołka.

Rezygnacja ze stanowiska wicepremiera

„Jarosław Kaczyński zamienił Kancelarię Premiera na Nowogrodzką z uczciwości. Nie da się jednocześnie prowadzić kampanii wyborczej i być wicepremierem rządu, który ma się zajmować jednym z kluczowych obecnie obszarów. Jest to niewykonalne, bo każdy ma w dobie 24 godziny. Pan Prezes podchodzi do swoich obowiązków poważnie. Myślimy, że obecne rządy są najlepszym, co może spotkać nasz kraj. Szanujemy demokracje, a żeby rządzić trzeba wygrać wybory. Musimy przeprowadzić zwycięską kampanię wyborczą i w tym kierunku idziemy” - powiedział Moskal.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe