„Jezusa odnajdziesz tylko w Kościele”. Wojciech Modest Amaro zwraca się do apostatów

Wojciech Modest Amaro jest znanym kucharzem i restauratorem. Jakiś czas temu przeżył nawrócenie, w związku z czym stracił wiele sympatii wrogich wierze i Kościołowi „wiodących mediów”, ale sam doszedł do wniosku, że „Najbardziej żałuję tego, że kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stały się dla mnie bożkiem”.
Wojciech Modest Amaro „Jezusa odnajdziesz tylko w Kościele”. Wojciech Modest Amaro zwraca się do apostatów
Wojciech Modest Amaro / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Fryta73

Teraz Amaro było gościem Festiwalu Życia w Kokotku na Śląsku, gdzie wobec zebranych złożył świadectwo swojej przemiany i apelował, by „być posłusznym Bogu jak ufające dziecko”.

– Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć „stylem Maryi”. (…) Pan posłał nas w miejsce zupełnie dla nas nieznane, powołał do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiliśmy. Jezus z rybaka zrobił pasterza. I z kucharza może zrobić kogo tylko chce

– mówił słynny kucharz.

 

Apostaci

Odniósł się również do bardzo głośnej w „wiodących mediach” acz faktycznie niespecjalnie „masowej” kwestii apostazji, zwracając się do ludzi, którzy „mieli szukać Jezusa poza Kościołem”.

– Wielu ludzi narzeka na Kościół, na księży, z tego powodu też z Kościoła odchodzą. Ja dziś wiem jedno: Jezusa odnajdziesz tylko w Kościele. To jest zgoda na wypełnienie się woli Bożej w swoim życiu. Nie ma szuflad dla Pana Boga. Trzeba zaprosić go do każdej przestrzeni swojego życia, a nie tylko do tych, o których myślimy, że są dla niego przeznaczone.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe