[WIDEO] Zabójstwo byłego premiera Japonii. Na nagraniu widać co robili ochroniarze

Były premier Shinzo Abe został zastrzelony z bliskiej odległości podczas przemówienia przed dworcem kolejowym w zachodniej prefekturze Nara około południa w piątek przed niedzielnymi wyborami do izby wyższej. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać co w chili zdarzenia robili ochroniarze.
 [WIDEO] Zabójstwo byłego premiera Japonii. Na nagraniu widać co robili ochroniarze
/ zrzut ekranu z Twittera

Zabójca byłego premiera Japonii - podszedł do niego od tyłu, z bronią domowej roboty, skonstruowaną z połączenia różnych materiałów, takich jak metal i drewno. Nie jest jeszcze wiadomo, czy sam pocisk również była wykonany chałupniczo Policja przeszukała w piątek jego dom znajdując materiały wybuchowe oraz kolejne egzemplarze broni domowej roboty.

Zabójstwo premiera wywołało szeroką dyskusję. Wiele osób stawia pod znakiem zapytania kwestię ochrony polityków w Japonii.

Na opublikowanych w sieci nagraniach na których widać, jak ochroniarze bezskutecznie próbują osłonić Abe przed atakiem. Na jednym z ujęć widać, jak ochroniarz zasłania polityka czarną teczką.

Jak ocenił w rozmowie z RMF24 Paweł Behrendt, ekspert do spraw Japonii z Instytutu Boyma, strzelaniny w Japonii to rzadkość. Nikt nie był przygotowany na to, co się stało w piątek.

 

 

Według źródeł rządowych, Yamagami (zabójca Abe) to były członek morskich Sił Samoobrony Japonii, jak formalnie nazywają się siły zbrojne tego kraju. Również sam podejrzany przyznał się do służby w Siłach Samoobrony. Jak przekazała policja, w momencie przeprowadzenia zamachu był bezrobotny.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe