Zapytano Polaków czy Tusk był zbyt uległy wobec Niemiec. Większość nie miała wątpliwości

44 proc. respondentów uważa, że Donald Tusk był politykiem zbyt uległym wobec Niemiec, a 30 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu Social Changes dla wPolityce.pl. 26 proc. nie ma zdania w tej sprawie - dodano.
 Zapytano Polaków czy Tusk był zbyt uległy wobec Niemiec. Większość nie miała wątpliwości
/ PAP/Marcin Bielecki

W badaniu zapytano respondentów, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że b. premier, lider PO Donald Tusk był politykiem zbyt uległym wobec Niemiec.

Twierdząco odpowiedziało 44 proc. badanych, w tym 30 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak", a 14 proc. "raczej tak". Przeciwne zdanie miło 30 proc. badanych, w tym 15 proc. uważa, że "zdecydowanie nie", a 15 proc. "raczej nie".

Po uwzględnieniu preferencji wyborczych respondentów, okazało się, że 84 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy widzi w Tusku polityka uwikłanego w relacje z Niemcami, a 5 proc. tego nie dostrzega.

Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej 83 proc. nie zgadza się z opinią, że Tusk był zbyt uległy wobec Niemiec, a 10 proc. to dostrzega.

Natomiast wśród wyborców Polski 2050, 54 proc. nie sądzi, aby Tusk był zbyt uległy wobec Niemiec, a 24 proc., uważa, że był zbyt uległy.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 1 do 4 lipca br. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1070 osób.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe