Cud! Niemiecki rząd miał znaleźć producenta amunicji dla obiecanych Ukrainie dział Gepard

Według informacji portalu tygodnika "Spiegel", powołującego się na źródła w rządzie Niemiec, władze w Berlinie po tygodniach starań znalazły producenta, który jest w stanie dostarczyć amunicję do samobieżnych dział przeciwlotniczych Gepard, obiecanych Ukrainie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze systemy trafią do tego kraju jeszcze w lipcu - dodaje gazeta.
Niemieckie działo przeciwlotnicze Gepard Cud! Niemiecki rząd miał znaleźć producenta amunicji dla obiecanych Ukrainie dział Gepard
Niemieckie działo przeciwlotnicze Gepard / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Hans-Frank Buhling

Do tej pory zaopatrzenie w amunicję do Gepardów uważano za problem, gdyż do dyspozycji pozostawało jedynie niespełna 60 tys. sztuk specjalnych pocisków 35 mm.

Amunicja od norweskiego producenta ma być testowana już w przyszłym tygodniu na poligonie Bundeswehry w Putlos na północy kraju - pisze "Spiegel".

"Dzięki dostawom amunicji nic nie powinno już stanąć na przeszkodzie w dostarczeniu Ukrainie 30 systemów Gepard" - zauważa portal tygodnika. Producent systemów szkoli już w Niemczech ukraińskich żołnierzy w obsłudze Gepardów, które mają być rozmieszczone na Ukrainie w celu ochrony miast i infrastruktury krytycznej.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ akl/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe