Wielka Brytania: Szokujące zachowanie nowej minister edukacji. „Pozdrowiła” tłum środkowym palcem

„Odpowiedziałam i stanęłam w swojej obronie. Tylko dlaczego ktokolwiek musi znosić tego rodzaju traktowanie. Powinnam była wykazać się większym opanowaniem, ale jestem tylko człowiekiem” – tłumaczy swoje zachowanie nowa szefowa resortu edukacji Wielkiej Brytanii Andrea Jenkyns.
 Wielka Brytania: Szokujące zachowanie nowej minister edukacji. „Pozdrowiła” tłum środkowym palcem
/ fot. Twitter

Do zdarzenia doszło w czwartek na Downing Street, jednak zdjęcia ilustrujące całą sytuację obiegły brytyjskie media dopiero w weekend. Widać na nich jak nowa szefowa resortu edukacji Wielkiej Brytanii Andrea Jenkyns, która przyjechała osobiście wysłuchać oświadczenia premiera Borisa Johnsona, „pozdrowiła” zebrany na ulicy tłum środkowym palcem.

Polityk zdążyła już wydać oświadczenie w tej sprawie. Tłumaczy, że wykonała ten gest w odpowiedzi na zachowanie ludzi, którzy mieli ją obrażać.

„Otrzymałam siedem gróźb śmierci w ciągu ostatnich czterech lat. Dwie z nich były w ostatnich tygodniach i są obecnie badane przez policję. Dotarłam do kresu wytrzymałości” – napisała w mediach społecznościowych.

„Odpowiedziałam i stanęłam w swojej obronie. Tylko dlaczego ktokolwiek musi znosić tego rodzaju traktowanie. Powinnam była wykazać się większym opanowaniem, ale jestem tylko człowiekiem” – dodała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe