Ukraińcy uderzyli w bazę Rosjan w Chersoniu. Mowa o dwóch atakach

Ukraińskie siły uderzyły w jednostkę wojskową Rosjan w Chersoniu.
 Ukraińcy uderzyli w bazę Rosjan w Chersoniu. Mowa o dwóch atakach
/ fot. Twitter

„W Chersoniu uderzono w jednostkę wojskową okupantów na ulicy Pestela. Paliła się od porannych trafień o 5 rano, a następnie ponownie, gdy została trafiona o 10” – poinformował za pośrednictwem Facebooka doradca szefa chersońskiej regionalnej administracji wojskowej Serhij Chłań.
Jak dodał, naoczni świadkowie słyszeli krzyki Rosjan pod gruzami.

„Rosyjscy propagandyści potwierdzają fakt »przybycia« rakiet do ich bazy wojskowej w Chersoniu, ale nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia o ataku ze strony ukraińskiej. Serhij Chlań zaznaczył, że „osłabienie formacji okupantów może być elementem przygotowania ukraińskich obrońców do kontrofensywy” – podała z kolei agencja UNIAN.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Robimy dym! Burza na Facebooku z powodu martwego bociana znad Odry. Tyle, że fotografia jest z 2013 roku Wiadomości
"Robimy dym"! Burza na Facebooku z powodu "martwego bociana znad Odry". Tyle, że fotografia jest z 2013 roku

Do sieci społecznościowych trafiło zdjęcie martwego bociana, który miał rzekomo paść ofiarą katastrofy ekologicznej, jaka w ostatnim czasie miała miejsce na Odrze. Sęk jednak w tym, że cała afera jest budowana na fake newsie - zdjęcie pochodzi bowiem z 2013 roku.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe