Takiego kryzysu Niemcy nie widzieli od dziesięcioleci. Olaf Scholz ostrzega

Kanclerz Olaf Scholz w sobotnim orędziu wideo przekazał niemieckim obywatelom, że problemy, które będą następstwem całkowitego odcięcia się Niemiec od rosyjskiego gazu, mogą potrwać „tygodnie, miesiące, a nawet lata”.
 Takiego kryzysu Niemcy nie widzieli od dziesięcioleci. Olaf Scholz ostrzega
/ fot. PAP/EPA/LEONHARD SIMON

Serwis WNP.pl przeanalizował orędzie niemieckiego kanclerza i zwrócił uwagę, że Scholz po raz kolejny przestrzega swoich obywateli przed zbliżającym się wzrostem cen energii. Wcześniej wskazywał, że administracja kraju przygotowuje się na możliwe niedobory surowców.

Budujemy nowe gazociągi i terminale skroplonego gazu ziemnego. Dbamy o to, aby w naszych magazynach gazu znajdowały się zapasy tego paliwa. Dbamy także o to, żeby elektrownie węglowe mogły być teraz wykorzystywane po to, żebyśmy oszczędzali gaz

– powiedział Scholz cytowany przez WNP.pl.

Polityk podkreślił, że chce, aby Niemcy uniezależniły się od dostaw rosyjskich węglowodorów, a także zwiększyły udział odnawialnych źródeł energii w krajowym miksie energetycznym. Powiedział także o zwiększeniu bezpieczeństwa poprzez budowę nowych terminali LNG oraz gazociągów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe