Która partia ma najlepsze pomysły na walkę z inflacją? Zapytano Polaków [SONDAŻ]

Niemal taki sam odsetek badanych uważa, że PO i PiS ma najlepsze pomysły na walkę z inflacją – wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”.
Donald Tusk i Jarosław Kaczyński Która partia ma najlepsze pomysły na walkę z inflacją? Zapytano Polaków [SONDAŻ]
Donald Tusk i Jarosław Kaczyński / fot. PAP/Marcin Bielecki // PAP/Leszek Szymański

Uczestników badania spytano o to, który obóz polityczny – ich zdaniem – przedstawił do tej pory najlepsze pomysły na walkę z inflacją w Polsce.

Na tak postawione pytanie niemal taki sam odsetek badanych wskazał na PO, jak i na PiS. 16,7 proc. respondentów odpowiedziało, że jest to Platforma Obywatelska. Z kolei 16,4 proc. badanych wskazało PiS.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, na którą wskazało 7,5 proc. badanych. Według 6,8 proc. badanych najlepsze do tej pory pomysły na walkę z inflacją w Polsce przedstawiła Konfederacja; zdaniem 5,1 proc. badanych - Lewica. 3,1 proc. respondentów wskazało natomiast PSL-Koalicję Polską.

2,9 proc. badanych w sondażu odpowiedziało, że najlepsze do tej pory pomysły na walkę z inflacją w Polsce przedstawił "ktoś inny". Z kolei 41,4 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 5-6 lipca 2022 przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia; próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Jak przekazano na stronie "Rzeczpospolitej", struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe