Wjechał na pasach w dziecko i chciał uciec. To on oskarżał Daniela Obajtka

Jak przekazały media, Roman L. w przeszłości oskarżał prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, a teraz sam wpadł w kłopoty.
To on oskarżał Daniela Obajtka. Teraz sam ma kłopoty Wjechał na pasach w dziecko i chciał uciec. To on oskarżał Daniela Obajtka
To on oskarżał Daniela Obajtka. Teraz sam ma kłopoty / Szczecinianka00, CC BY-SA 4.0

– Krewny Daniela Obajtka wjechał na pasach w dziecko i próbował uciec – poinformował w ostatnią niedzielę dziennik „Fakt". Do nieszczęścia doszło 9 lipca we wsi Łęki w województwie małopolskim.

Wuj Daniela Obajtka miał próbować uciec z miejsca zdarzenia. Przechodnie mieli mu na to nie pozwolić.

 

Roman L. usiłował zbiec z miejsca wypadku?

– To było w godzinach wieczornych, około godz. 19:00. Roman L. jechał samochodem i wjechał prosto w dziecko, które przechodziło przez pasy. Ta dziewczynka miała tylko kilkanaście lat. Pisk opon było słychać z daleka. Dziewczynkę aż odrzuciło. To było straszne. A kierowca, zamiast jej pomóc, próbował uciec. Na szczęście mu się to nie udało. Świadkowie, którzy byli obok, próbowali go zatrzymać – przekazał "Fakt".

Świadkowie zdarzenia, relacjonowali, że Romanowi L. w ucieczce przeszkodzili również inni kierowcy. 

– Pozostali kierowcy zastawili mu drogę, tak że nie mógł przejechać. Wujek poszkodowanej otworzył drzwi od strony Romana i robił wszystko, by utrudnić mu ucieczkę. Natychmiast została wezwana karetka pogotowia i policja – napisano.

Poszkodowana dziewczynka szybko trafiła w ręce lekarzy, a sprawą zajęła się policja. Ustalono, że krewny Obajtka nie był pod wpływem alkoholu, a wypadek spowodował przez nieustąpienie pierwszeństwa.

W związku z tym został ukarany mandatem i nie pomogły tłumaczenia, że jechał tylko 60 km/h.

W marcu 2021 r. Roman L. udzielił „Gazecie Wyborczej” wywiadu, w którym oskarżył Daniela Obajtka o wyrządzenie mu „wielkiej krzywdy” i „rujnowanie relacji rodzinnych”. Wywiad był elementem ataku na osobę prezesa PKN Orlen. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe