Tyle mogą dostać emeryci w 2023 i 2024 r. Szykują się podwyżki trzynastej i czternastej emerytury

Wszystkim Polakom daje się we znaki szalejąca inflacja, a co za nią idzie drożyzna. Z pewnością sytuacja ta będzie miała wpływ na wysokość przyszłych świadczeń dla emerytów.
Szykuje się podwyżka emerytur Tyle mogą dostać emeryci w 2023 i 2024 r. Szykują się podwyżki trzynastej i czternastej emerytury
Szykuje się podwyżka emerytur / pixabay.com


– Galopująca drożyzna będzie mieć wpływ na wysokość świadczeń dla emerytów. Oznacza to nie tylko wyższą, waloryzacje, ale tez dużo wyższe kwoty trzynastych i czternastych świadczeń – napisał dziennik „Fakt".

Jakie podwyżki dostaną emeryci? 

Na konto seniorów w 2023 roku może wpłynąć nawet 2800 zł, a w 2024 roku 3200 zł.

NBP podzielił się prognozami wysokości inflacji na najbliższą przyszłość. Przewiduje się, że może ona wynieść w tym roku 15,4 proc.

– Uwzględniając tak gigantyczny wzrost cen, okazuje się, że kwota takiego dodatkowego świadczenia wynosić będzie 1405,55 zł na rękę – takie będą wypłaty trzynastek w kwietniu 2023 r., a także czternastek (w maksymalnej wysokości) - dodał „Fakt".

Jeżeli chodzi o 2024 rok, to świadczenia mogą podskoczyć do 1617,78 zł, czyli nawet o 212,23 zł zestawiając to z podwyżką z minionego roku.

Gazeta podaje, że jedynie w tym roku budżet na czternastą emeryturę to 10 mld zł. Kolejne lata to kolejne niespodzianki, ponieważ środki będą większe o około 1,5-2 mld zł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe