Dziennikarz skonsternowany po wywiadzie z Balcerowiczem. "Dawno nie miałem rozmówcy, który..."

Ekonomista prof. Leszek Balcerowicz udzielił wywiadu "Wirtualnej Polsce" w którym wieszczy poważny kryzys dla finansów publicznych Polski. Co ciekawe, więcej niż o samym wywiadzie mówi się w mediach społecznościowych o zachowaniu profesora, który miał - zdaniem dziennikarza prowadzącego rozmowę - w toku autoryzacji m.in "wywrócić do góry nogami swoje wypowiedzi".
Leszek Balcerowicz Dziennikarz skonsternowany po wywiadzie z Balcerowiczem.
Leszek Balcerowicz / Wikipedia CC BY-SA 4.0 - Bieniecki Piotr

"Dawno nie miałem przypadku rozmówcy, który nie tylko wywraca do góry nogami swoje wypowiedzi w toku autoryzacji, lecz także zmienia treść pytania, a inne pytanie dziennikarza, wraz ze swoją odpowiedzią, usuwa" - napisał na Twitterze dziennikarz "Wirtualnej Polski" Patryk Słowik, komentując wywiad który przeprowadził z ekonomistą, autor reform początku lat 90., prof. Leszkiem Balcerowiczem.

Zajrzeliśmy do rozmowy i faktycznie - są obszerne fragmenty, w których w kwadratowym nawiasie po pytaniu dziennikarza redakcja szeroko wyjaśnia, na co miał pozwalać sobie Leszek Balcerowicz w toku autoryzacji.

Rozmawiam z panem. Pan ma możliwość przekonać czytelników. To jak wygląda ten niebezpieczny scenariusz? [Leszek Balcerowicz usunął całość odpowiedzi na poprzednie pytanie w autoryzacji, zastąpił innym stwierdzeniem, a następnie zmienił treść kolejnego pytania; przywróciliśmy słowa autora wywiadu, mimo że nie odnoszą się one bezpośrednio do wypowiedzi rozmówcy po autoryzacji – red.]

- informuje redakcja wp.pl.

 

Wierzy pan, że gdy spotkamy się za rok, sytuacja będzie lepsza niż dzisiaj? [Leszek Balcerowicz usunął pytanie dziennikarza oraz swoją odpowiedź; przywróciliśmy pytanie – red.]

(Brak odpowiedzi).

- głosi inny fragment opublikowanego wywiadu.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe