Śmiszek groził "rozwiązaniem siłowym" sędziom Trybunału Konstytucyjnego. Jest reakcja Krystyny Pawłowicz
12.07.2022 01:38
Komentarzy: 0
Udostępnij:
- W ostateczności będę zwolennikiem rozwiązania siłowego w kwestii dublerów z Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli politycy PiS udający sędziów nie będą chcieli dobrowolnie opuścić TK to trzeba będzie wyprowadzić ich siłą - mówił Śmiszek Tomaszowi Sekielskiemu w Onet Rano poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.
Jednych deklaracja posła Lewicy, prywatnie partnera Roberta Biedronia, rozśmieszyła, innych wobec jej bliskiej zamachowi stanu natury, oburzyła.
Teraz zareagowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.
- Panie Śmiszek,no to podejdź pan do trybunalskiego płota… Tchórzu,mocny w gębie na tt…
- napisała sędzia Krystyna Pawłowicz
Panie Śmiszek,no to podejdź pan do trybunalskiego płota…
— Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) July 11, 2022
Tchórzu,mocny w gębie na tt…
cyk
Komentarzy: 0
Data publikacji: 12.07.2022 01:38
Źródło: tysol.pl
Pseudoślubowanie w Sejmie. Andrzej Duda zabrał głos
09.04.2026 13:26

Komentarzy: 0
W czwartek w Sejmie odbyło się pseudoślubowanie części nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. „Jeśli Prezydent RP nie jest osobiście obecny przy czynności, to twierdzenie, że czynność odbywa się «wobec Prezydenta RP» jest oczywiście nieprawdziwe” – komentuje całą sprawę były prezydent Andrzej Duda.
Czytaj więcej
Pseudoślubowanie w Sejmie. Gorąco pod Trybunałem Konstytucyjnym
09.04.2026 13:18
Sejm: W Sali Kolumnowej odbyło się pseudoślubowanie czwórki kandydatów wybranych na sędziów TK
09.04.2026 10:41

Komentarzy: 0
W Sejmie w Sali Kolumnowej przed marszałkiem Włodzimierzem Czarzastym odbyła się uroczystość złożenia „ślubowania” przez część nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z oświadczeniem Kancelarii Prezydenta RP wiążące prawnie ślubowanie sędziów TK może być skutecznie złożone wyłącznie przed prezydentem Karolem Nawrockim.
Czytaj więcej
Szefernaker dosadnie o pseudoślubowaniu: Władza, która zajmuje się tylko politycznym teatrem, zawsze przegrywa
09.04.2026 08:45

Komentarzy: 0
„Władza, która zajmuje się tylko politycznym teatrem, zawsze zderza się z rzeczywistością. I zawsze przegrywa” – pisze w mediach społecznościowych szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szefernaker.
Czytaj więcej
Prawnik: Czarzastemu i niedoszłym sędziom TK może grozić nawet 10 lat więzienia
08.04.2026 18:40

Komentarzy: 0
„Za nielegalne przyjęcie tego ślubowania grozi marszałkowi Czarzastemu do 10 lat więzienia z art. 231 par. 2 Kodeksu karnego” - pisze na platformie X poseł PiS i dr. hab. nauk prawnych Marcin Warchoł.
Czytaj więcej
