Imigrant zaatakował funkcjonariusza Straży Granicznej. Grozi mu nawet 10 lat

Prokuratura Rejonowa w Augustowie postawiła 26-letniemu ob. Indii zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Straży Granicznej - poinformowała SG na Twitterze.
 Imigrant zaatakował funkcjonariusza Straży Granicznej. Grozi mu nawet 10 lat
/ / Screen YouTube Obiektyw Podlaskie24.pl

"Prokuratura Rejonowa w Augustowie postawiła 26-letniemu ob. Indii zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza SG. Cudzoziemcowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna został zatrzymany w ostatni czwartek 07.07 br.,kiedy przewoził nielegalnych imigrantów ob. Iraku" - poinformowała Straż Graniczna.

Wyjaśniono, że obywatel Indii, pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, nie zatrzymał się do kontroli, podjął próbę ucieczki ruszając samochodem w stronę funkcjonariusza SG, w wyniku czego strażnik graniczny doznał obrażeń.

"Ponadto ob.Indii oraz kierujący drugim samochodem 34-letni ob.Pakistanu usłyszeli zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy i za niezatrzymanie się do kontroli. Decyzją Sądu Rejonowego w Augustowie cudzoziemcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 m-cy." - czytamy. 

"Wobec cudzoziemców wszczęto również postępowanie administracyjne w kierunku zobowiązania ich do powrotu do krajów pochodzenia z zakazem wjazdu do strefy Schengen na 5 lat" - podkreśliła SG w komunikacie. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe