"Krążą plotki o powstaniu nowej partii po stronie opozycji. Pewne szczegóły już znam"

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki odniósł się do krążących plotek o powstaniu nowej partii po stronie opozycji.
Sejm RP
Sejm RP / fot. Piotr Drabik - Flickr.com / CC BY 2.0

- W kuluarach krążą plotki o nowej partii po stronie opozycji; to nas w tej chwili bardzo interesuje, bo to jest zapowiadane na wrzesień. Pewne szczegóły już znam, ale może nie będę ich w tej chwili jeszcze zdradzać - powiedział wicemarszałek Terlecki w jednym z ostatnich wywiadów. 

Na pytanie, czy ewentualne powstanie nowej formacji mogłoby wpłynąć w jakiś sposób na PiS, odpowiedział, że „to pytanie, jaka to byłaby partia, jak ona byłaby duża".

- Ilu posłów z różnych klubów by przygarnęła. Bo mówi się też o posłach nie tylko Platformy, więc ciekawe - zaznaczył polityk PiS.

Ryszard Terlecki, komentując sytuację w Zjednoczonej Prawicy, zapewnił, że „w tej chwili mamy bezpieczną większość".

- Nie ma potrzeby szukania rezerw, ale takie możliwości zawsze są. Oczywiście różnie udaje się realizacja takich pomysłów, ale myśli się przecież o posłach, którzy nie popadają w ten obłęd totalnej opozycji i starają się jakoś zachować rozsądnie i przyzwoicie w Sejmie - wyjaśniał Terlecki.

Przypomnijmy, że pod koniec maja Ryszard Terlecki napisał w felietonie dla „Dziennika Polskiego", że przed wyborami parlamentarnymi powstaje nowe ugrupowanie opozycyjne. Polityk PiS podkreślił, że o nowej partii „mówi się dziś w Platformie, a rozmaici jej posłowie snują plany przełomu politycznego zaraz po tegorocznych wakacjach".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe