[FOTO] Skuteczny atak Ukraińców. Tak wyglądają zniszczenia po wielkiej eksplozji w Nowej Kachowce

Media obiegły zdjęcia, na których widać skutki przeprowadzonego przez ukraińskich żołnierzy ataku na rosyjski magazyn uzbrojenia w okupowanej Nowej Kachowce. W wyniku tych działań śmierć poniosło 52 Rosjan, zniszczeniu uległ również skład amunicji.
Wielka eksplozja w Nowej Kachowce [FOTO] Skuteczny atak Ukraińców. Tak wyglądają zniszczenia po wielkiej eksplozji w Nowej Kachowce
Wielka eksplozja w Nowej Kachowce / Screen z Twittera


O szczegółach poinformowało dowództwo operacyjne Południe armii Ukrainy.

Z komunikatu opublikowanego na Facebooku wynika, że przeciwnik utracił haubicę Msta'B, siedem pojazdów opancerzonych i samochodów, a także moździerz.

Nie zabrakło również nagrań ukazujących wielką eksplozję w Nowej Kachowce, która znajduje się pod Chersoniem. Udostępnili je mieszkańcy tej miejscowości.

W ciągu ostatnich dni nie brakowało wzmianek o atakach na rosyjskie magazyny w Nowej Kachowce w regionie chersońskim. Donosił o nich rzecznik władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Wówczas śmierć poniosło ponad 100 rosyjskich żołnierzy, natomiast 200 zostało rannych. Celem ostrzału był od początku punkt dowodzenia Rosjan, a także składy pocisków obrony przeciwlotniczej. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe