Waldemar Sopata o napiętej sytuacji w Tauronie: Musieliśmy podjąć stanowcze działania

We wtorek 12 lipca odbyło się spotkanie Zarządu Tauron Energia w Katowicach z przedstawicielami związków zawodowych, w tym NSZZ “Solidarność” w siedzibie spółki przy ul. Ściegiennego. Rozmowy nie przyniosły skutku, dlatego około 24 związkowców z trzech reprezentatywnych central związkowych zdecydowało się na okupację siedziby kierownictwa firmy. Czego oczekują od władz spółki?
 Waldemar Sopata o napiętej sytuacji w Tauronie: Musieliśmy podjąć stanowcze działania
/ / foto. Marcin Żegliński

Waldemar Sopata, przewodniczący Solidarności w Tauron Wydobycie ZG „Sobieski” podkreśla, że związkowcy nie domagają się podwyżek, ale ochrony przed szalejącym wzrostem cen, który uderza w budżety domowe pracowników. Inflacja w czerwcu br. wyniosła 15,6 proc. i była najwyższa od ponad 25 lat.  

– Nie domagamy się podwyżek. Chcemy tylko utrzymać poziom życia pracowników, który na skutek rosnącej inflacji gwałtownie spada. My wielokrotnie wysyłaliśmy pisma do pracodawcy, organizowaliśmy spotkania i sygnalizowaliśmy, że wśród pracowników narasta zaniepokojenie, a atmosfera staje się coraz bardziej nerwowa. Zwracaliśmy uwagę kierownictwu spółki, że jeśli nie podejmą z nami rozmów, to sytuacja będzie tylko eskalować – powiedział nam Waldemar Sopata. 

– W czasie spotkania z Zarządem chcieliśmy usłyszeć konkretne propozycje, bo tego zażądała od nas załoga. Niestety ze strony Zarządu nie padły propozycje, które mogłyby doprowadzić do porozumienia i z tego powodu musieliśmy podjąć stanowcze działania. Chcemy, aby zrekompensowano nam wynagrodzenia o taką samą kwotę, jaką odbiera nam inflacja. W czerwcu było to niemal 16 proc. – dodał przewodniczący Solidarności w Tauron Wydobycie ZG „Sobieski”. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe