Nieoficjalnie: Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona przez PiS

Radna, przewodnicząca klubu Prawo i Sprawiedliwość w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, Małgorzata Jacyna-Witt, zamieściła w niedzielę wpis na Twitterze wraz z jej zdjęciem z pola golfowego, który wywołał falę krytyki. Jak podaje nieoficjalnie Radio Szczecin, radna została zawieszona przez Prawo i Sprawiedliwość.
Małgorzata Jacyna-Witt Nieoficjalnie: Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona przez PiS
Małgorzata Jacyna-Witt / screen YT - wSzczecinie

"Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z Prawem i Sprawiedliwością na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z trzech najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden Ivanka Trump i jej mąż" - napisała Jacyna-Witt na Twitterze. Radna oznaczyła w poście każdego z wymienionych: m.in. słynnego golfistę, byłego i obecnego prezydenta USA, jak również córkę b. prezydenta USA.

Wpis radnej wywołał falę krytyki. "Kiedy snobizm wejdzie za mocno…" – skomentowała znana publicystka Kataryna. "Bo ja jestem elitą, a Pani jest +pseudoelitą+ - zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie" - odpisała jej Jacyna-Witt.

O ocenę wypowiedzi radnej PiS zapytany został także na wtorkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller. "Jeżeli chodzi o kwestię pani radnej ze Szczecina, to ja mogę powiedzieć tylko wprost, że to jest wypowiedź, która jest mi obca, wypowiedź, która nie powinna mieć miejsca, wypowiedź, od której się jednoznacznie dystansuję" - podkreślił Müller. "Innej odpowiedzi z naszej strony państwo nie otrzymacie. W taki sposób nie powinno się wypowiadać, i tyle w tym temacie" - podkreślił.

Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona?

Tymczasem Radio Szczecin podało nieoficjalnie we wtorek popołudniu, że Jacyna-Witt została zawieszona przez PiS.

"Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjęły władze krajowe partii. Powodem zawieszenia jest kilka wpisów na Twitterze Jacyny-Witt" - podało Radio Szczecin.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe