Dmytro Kułeba: Dwa kroki dzielą nas od porozumienia z Rosją

Temat zboża z Ukrainy jest w ostatnim czasie jednym z głównych w kontekście konfliktu między Ukrainą i Rosją. Chodzi tu przede wszystkim o światowe zapasy pszenicy, które znajdują się na bardzo niskim poziomie.
Pszenica Dmytro Kułeba: Dwa kroki dzielą nas od porozumienia z Rosją
Pszenica / Pixabay.com

Wojna na Ukrainie trwa od prawie pięciu miesięcy. Skutki ataku na wschodniego sąsiada Polski przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej są od tego czasu odczuwalne na całym świecie. Jednym z nich są braki zboża, które niosą ryzyko głodu w poszczególnych częściach świata.

 

Dmytro Kułeba o możliwości porozumienia z Rosją w sprawie zboża

Z informacji podanych przez szefa resortu spraw zagranicznych Ukrainy – Dmytro Kułeby wynika, że Ukraina jest blisko zawarcia porozumienia z Rosją w kwestii dotyczącej eksportu zboża.

– Ukraina jest gotowa eksportować swoje zboże na rynek międzynarodowy. Jeszcze dwa kroki dzielą nas od porozumienia z Rosją. Jesteśmy w końcowej fazie, a teraz wszystko zależy od Federacji Rosyjskiej – powiedział szef ukraińskiego MSZ w przeprowadzonej rozmowie dla hiszpańskiego "El Pais".

Niedługo wcześniej pojawiła się informacja, z której wynika, że w środę w Stambule ma zostać przeprowadzone spotkanie przedstawicieli Turcji, Rosji, Ukrainy oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych w kwestii eksportu zboża z terenów Ukrainy, które w wyniku agresji rosyjskiej jest aktualnie okupowane przez siły agresora. Zawarcie porozumień jest bardzo ważne. Rosja i Ukraina, które walczą od końca lutego są dostawcami 1/3 światowego zboża.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe