Dramat nad Bałtykiem. Topiło się pięć osób

Media obiegła wiadomość, że nad Bałtykiem doszło do dramatycznego zdarzenia. W miejscowości Jantar topiło się pięć osób. Szczęśliwie ratownikom WOPR udało się uratować cztery z nich.
Dramat nad Bałtykiem  Dramat nad Bałtykiem. Topiło się pięć osób
Dramat nad Bałtykiem / Pixabay

Podaje się, że jednej osoby wciąż nie odnaleziono.

Ludzie obecni na miejscu, by wspomóc poszukiwania, utworzyli na początku tzw. łańcuch życia.

– Po godzinie 12.20 otrzymaliśmy informacje z sopockiego WOPR, że na plaży w Jantarze (na wysokości wejścia nr 79) topi się kilka osób. Na miejscu byli już ratownicy, ale potrzebowali wsparcia naszych jednostek. Zadysponowaliśmy jednostki ze Sztutowa i Świbna. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pomocy potrzebuje pięć osób. Dwie osoby zostały już wyciągnięte na brzeg, trzecia była reanimowana. W trakcie poszukiwań znaleziono czwartą osobę, która również była reanimowana – przekazał w rozmowie rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Rafał Goeck.

Prawdziwy dramat w Jantarze. Wciąż trwają poszukiwania

Piątej osoby do tej pory nie odnaleziono. Jedna z nich, która była reanimowana trafiła śmigłowcem LPR do szpitala w Gdańsku, kolejna do Olsztyna.

Pozostałym poszkodowanym nie zagraża już większe niebezpieczeństwo.

– Są przytomne i zostały podłączone pod tlen – powiedział Rafał Goeck.

Informację o topieniu się kilku osób w miejscowości Jantar potwierdził dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Sebastian Kluska.

– Zaczęło się od tego, że w wodzie przy plaży w Jantarze topiła się jedna osoba. Inni ludzie chcieli jej pomóc i stworzyli tak zwany łańcuch życia. Niestety niektórych z nich porwały fale i oni również potrzebowali pomocy ratowników. Obecnie trwają poszukiwania tej pierwszej osoby, tej, której ludzie chcieli pomóc, tworząc łańcuch życia – wyjaśnił urzędnik.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe