Premier Morawiecki apeluje do Polaków: „Postarajcie się ocieplić domy jeszcze przed tym sezonem grzewczym”

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki zaapelował do rodaków, by ci postarali się docieplić swoje domy jeszcze przed obecnym sezonem grzewczym. Poradził im, że powinni skorzystać z przygotowanych do tego celu programów.
Premier Morawiecki apeluje do Polaków  Premier Morawiecki apeluje do Polaków: „Postarajcie się ocieplić domy jeszcze przed tym sezonem grzewczym”
Premier Morawiecki apeluje do Polaków / PAP/Waldemar Deska

Premier Morawiecki, który przebywał w środę w woj. śląskim, przypomniał, że program „Czyste powietrze" umożliwi prefinansowanie inwestycji termomodernizacyjnych.

Polityk zwrócił uwagę, że dziesiątki tysięcy właścicieli domów, będą mogli skorzystać z nowego programu „Czyste powietrze Plus", który ruszy już w piątek. Pozwoli on na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

– Przeznaczamy kolejne miliardy złotych na program ocieplania naszych domów, ocieplania budynków, pomieszczeń – po to, żeby zmniejszyć rachunki. Kolejne dziesiątki tysięcy domów będą mogły skorzystać z tego programu – powiedział premier Morawiecki w czasie wizyty w powiecie lublinieckim.

– Drodzy rodacy, naprawdę skorzystajcie z tego. Postarajcie się ocieplić domy w miarę możliwości jeszcze przed tym sezonem grzewczym – apelował szef rządu. Przypomniał, że instalacja pompy ciepła, ocieplenie budynku, czy montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli na duże oszczędności.

Premier nie ukrywał, że nadchodzą trudne czasy, dlatego Polacy w miarę możliwości powinni skorzystać z rządowych propozycji.

– Wszystkie te programy są do państwa dyspozycji; upraszczamy je po to, żeby trochę łagodniej można było przejść ten trudny sezon, który jest przed nami – tłumaczył Morawiecki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe