BBC: Ukraina rozważa legalizację "małżeństw" osób tej samej płci jeszcze w czasie wojny

We wtorkowej publikacji telewizja BBC twierdzi, że Ukraina "rozważa" legalizację małżeństw osób tej samej płci jeszcze w czasie wojny. Trudno nie odnieść wrażenia, że teza ta została postawiona zdecydowanie na wyrost, gdyż jedynym argumentem w tej sprawie jest fakt, iż petycja wzywająca władze w Kijowie do zalegalizowania homoseksualnych małżeństw zebrała już wystarczającą liczbę podpisów, aby trafiła na biurko prezydenta Ukrainy.
 BBC: Ukraina rozważa legalizację
/ pxfuel.com

Petycja ma ponad 28 000 podpisów, co oznacza, że prezydent Wołodymyr Żeleński ma teraz 10 dni na odpowiedź - informuje BBC.

Homoseksualizm nie jest nielegalny na Ukrainie, ale małżeństwa i związki partnerskie osób tej samej płci nie są uznawane. Jedna z organizacji LGBT określiła petycję jako "ważny moment" dla członków społeczności, gdyż w czasie wojny "każdy dzień może być ostatnim".

"Ważne jest, aby osoby LGBTQ miały prawo zobaczyć swojego partnera i zabrać jego ciało z kostnicy, a także ubiegać się o odszkodowanie w razie potrzeby" - powiedziała BBC Oksana Solonska, kierownik ds. komunikacji medialnej w Kyiv Pride.

Przypomnijmy: wszelkie petycje na Ukrainie, które zbiorą ponad 25 tys. podpisów, automatycznie trafiają do prezydenta. Nie gwarantuje to jednak żadnych zmian w obecnym prawie, a żadne źródła nie informują, jakoby Wołodymyr Zełenski chciał dążyć do zalegalizowania małżeństw osób tej samej płci.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe