Rada Dialogu Społecznego o płacy minimalnej i podwyżkach dla budżetówki

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego partnerzy społeczni wysłuchają informacji rządu nt. wdrażania KPO i innych programów europejskich, zmianach w polityce klimatycznej i energetycznej w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Odbędzie się również debata na temat przyszłorocznego wzrostu płacy minimalnej, minimalnej stawki godzinowej oraz poziomu podwyżek dla państwowej sfery budżetowej.
 Rada Dialogu Społecznego o płacy minimalnej i podwyżkach dla budżetówki
/ wil

Pod kierownictwem Piotra Dudy rozpoczęło się dzisiaj w CPS „Dialog” w Warszawie plenarne posiedzenie RDS. Pomimo informacji o KPO i polityce klimatyczno/energetycznej, głównym punktem będzie debata nt. założeń przyszłorocznego budżetu. Szczególnie istotne z punktu widzenia „Solidarności” są kwestie dot. poziomu płacy minimalnej, która w przyszłym roku wzrośnie dwukrotnie, podwyżek dla państwowej sfery budżetowej oraz poziomu waloryzacji rent i emerytur. „Solidarność” i pozostałe reprezentatywne centrale związkowe domaga się znacząco wyższych kwot, niż te które zaproponował rząd i pracodawcy.

Wzorem lat poprzednich jest mało prawdopodobne aby doszło do wspólnego stanowiska członków Rady. W takiej sytuacji rząd samodzielnie podejmie decyzję. Ma na to czas do 15 września.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe