Mocne słowa Bidena: "Gorszy jest tylko Iran z bronią jądrową"

Jedyną rzeczą gorszą od Iranu, który istnieje teraz, jest Iran z bronią nuklearną - powiedział w izraelskiej telewizji Channel 12 prezydent USA Joe Biden.
 Mocne słowa Bidena:
/ PAP/EPA/ATEF SAFADI/POOL

Biden podkreślał w rozmowie, że w ostateczności nie wyklucza użycia siły wobec mocarstwa, które od lata stara się zdobyć broń atomową. 

– Jeśli byłaby to ostatnia deska ratunku, tak. Jedyną rzeczą gorszą od Iranu, który istnieje teraz, jest Iran z bronią nuklearną

– stwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych. Amerykańska administracja chce, by Teheran powrócił na ścieżkę rozbrojenia i wygaszania projektu atomowego. 

"Będziemy nadal zabiegać o integrację Izraela z regionem Bliskiego Wschodu"

Joe Biden przebywa właśnie w podróży po Bliskim Wschodzie. W czwartek 14 lipca amerykański lider spotkał się z premierem Izraela Ja'irem Lapidem. 

Prezydent USA, który w środę przybył do Izraela, powiedział na lotnisku Ben Guriona, że Stany Zjednoczone będą nadal zabiegać "o integrację Izraela z jego regionem" i podkreślił "niewzruszone" poparcie Ameryki dla państwa żydowskiego.

Bidena na lotnisku powitali między innymi prezydent i premier Izraela, Icchak Herzog i Jair Lapid. Prezydentowi USA przedstawiono też poufne informacje na temat systemów obrony powietrznej Żelazna Kopuła i Żelazny Promień.

"To wizyta historyczna, ponieważ jest świadectwem nierozerwalnych więzi między naszymi krajami" - oznajmił Lapid, który powiedział też, że chce rozmawiać z amerykańskim prezydentem o konieczności "odtworzenia silnej światowej koalicji, aby zablokować program nuklearny Iranu".

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe