Nieoficjalnie: Pilna decyzja premiera ws. rezerw węgla

Jak podaje Onet "premier Mateusz Morawiecki wydał decyzję nakazującą spółkom skarbu państwa pilny zakup łącznie 4,5 mln ton węgla, który ma być wykorzystywany przez gospodarstwa domowe".
 Nieoficjalnie: Pilna decyzja premiera ws. rezerw węgla
/ PAP/Maciej Kulczyński

"Prezes Rady Ministrów polecił spółkom: PGE Paliwa oraz Węglokoks zakup w okresie do 31 sierpnia 2022 r. węgla energetycznego, który ma być wykorzystywany przez indywidualnych odbiorców gospodarstw domowych" - ma wynikać z decyzji premiera Morawieckiego datowanej na 13 lipca br., którą cytuje Onet.pl. 

Spółka PGE Paliwa ma w ciągu półtora miesiąca zakupić aż 2,5 mln ton węgla energetycznego o — jak podkreślono — "parametrach zbliżonych do parametrów jakościowych wykorzystywanych przez gospodarstwa domowe" i sprowadzenie go do Polski do 31 października 2022 r.

- czytamy.

Onet informuje, że "z kolei katowicka spółka Węglokoks ma w tych samych terminach zakupić i sprowadzić do naszego kraju 2 mln ton węgla o identycznych parametrach".

Zaznaczono, że "finansowanie wyżej wymienionych poleceń miałoby nastąpić ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe