Pieskow: "To sytuacja kryzysowa"

– Wciąż jest wiele pytań, na które muszą zostać udzielone odpowiedzi – mówi rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, którego cytuje agencja TASS. Chodzi o decyzję Komisji Europejskiej, która stwierdziła, że Rosja może przewozić koleją towary przez terytorium UE do i z obwodu kaliningradzkiego.
 Pieskow:
/ zrzut ekranu z serwisu YouTube

Komisja Europejska opublikowała w środę dodatkowe wytyczne dla państw członkowskich dotyczące tranzytu towarów z Rosji w związku z nałożonymi na ten kraj sankcjami za inwazję na Ukrainę. Wynika z nich, że Rosja może przewozić koleją towary objęte sankcjami do i z obwodu kaliningradzkiego przez terytorium UE.

CZYTAJ WIĘCEJ: KE publikuje wytyczne: Rosja MOŻE przewozić koleją towary objęte sankcjami do i z obwodu kaliningradzkiego przez terytorium UE

- Praca i kontakty z europejskimi urzędnikami będą kontynuowane – przekonuje cytowany przez TASS rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

To sytuacja robocza, kryzysowa – komentował dalej, pytany o prace agencji państwowych i urzędników nad porozumieniem w sprawie tranzytu do Kaliningradu.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe