"Nie przekroczy pan więcej niż 20 procent". Mocne słowa do Tuska w Dzierżoniowie [WIDEO]

Donald Tusk odwiedził Dzierżoniów. To właśnie w mieście położonym w województwie dolnośląskim Donald Tusk usłyszał mało przychylne słowa na temat ewentualnego wyniku, który jego partia polityczna może osiągnąć w zbliżających się coraz większymi krokami wyborach parlamentarnych.
/ twitter.com

Donald Tusk w ostatnim czasie sporo jeździ po Polsce. W tym tygodniu jednym z miejsc, które odwiedził były przewodniczący Rady Europejskiej był Dzierżoniów. To tam o godz. 18.30 w czwartek lider Platformy Obywatelskiej spotkał się z mieszkańcami. Na spotkaniu nie zabrakło również osób, które z trudem można zaliczyć do grona zwolenników byłego szefa rządu PO-PSL.

Donald Tusk i Platforma Obywatelska nie przekroczą 20 procent?

Donald Tusk stara się aktywnie walczyć o wyborców i jednocześnie liczy na to, że w wyborach parlamentarnych, które odbędą się za rok, uda mu się wystartować razem z innymi opozycyjnymi partiami. Taki scenariusz z pewnością dawałby jemu oraz PO większą możliwość na ewentualne zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością, lecz jednak wśród innych ugrupowań brak jest zdecydowanego zainteresowania taką koncepcją wspólnego startu.

W dodatku nie brak zdań, że Donald Tusk i Platforma Obywatelska nie mogą samodzielnie liczyć na zbyt wysoki rezultat w 2023 roku. Podkreślił to w trakcie spotkania z Tuskiem w Dzierżoniowie mężczyzna, z którego słów wynika, że były szef Rady Europejskiej i jego partia nie przekroczą więcej jak 20 proc.

 - Mam szerokie kontakty województwie dolnośląskim z uwagi na moja działalność, byłem związkowcem Solidarności i ja tylko chciałbym powiedzieć: choćby pan trzykrotnie, panie premierze, objechał powiaty i gminy, niech sobie pan przypomni pan Dzierżoniów, nie przekroczy pan więcej niż 20 procent - powiedział mężczyzna na spotkaniu z Tuskiem.

W odpowiedzi Donald Tusk powiedział:

– Pan powiedział 20 procent, ja oczywiście, gdybym zakładał, że to będzie 20 procent, to bym Wam głowy nie zawracał. Nie wiem, czy będzie wspólna lista czy nie, ale taki honorowy zakład proponuję o przekonanie, ja uważam, że będzie ponad 30 procent - powiedział lider PO.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe