Brytyjskie ministerstwo obrony: Siły rosyjskie posuwają się w kierunku Siewierska

Siły rosyjskie i prorosyjskie powoli posuwają się w kierunku Siewierska w Donbasie, a same twierdzą, że już weszły na obrzeża tego miasta; po zabezpieczeniu go następnym ich celem będzie prawdopodobnie Bachmut - przekazało w piątek brytyjskie ministerstwo obrony.
 Brytyjskie ministerstwo obrony: Siły rosyjskie posuwają się w kierunku Siewierska
/ YouTube

"W Donbasie siły rosyjskie i separatystów prorosyjskiej z Ługańskiej Republiki Ludowej twierdzą, że wkroczyły na obrzeża Siewierska. Nie zostało to potwierdzone, jednak siły rosyjskie po ostrzale i atakach próbnych powoli posuwają się na zachód w kierunku Siewierska od strony Lisiczańska, aby otworzyć drogę do Słowiańska i Kramatorska. Następnym celem, po zabezpieczeniu Siewierska, będzie prawdopodobnie Bachmut" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

"Od czasu wycofania się ze strategicznie położonej Wyspy Węży (na Morzu Czarnym - PAP) 30 czerwca 2022 r. Rosja stara się uniemożliwić Ukrainie jej wykorzystanie. Jednak 13 lipca 2022 r. naloty dwóch rosyjskich odrzutowców Su-27 nie zdołały trafić w wyspę. To wpisuje się w schemat, zgodnie z którym rosyjskie siły powietrzne nie są w stanie skutecznie zaangażować się w walkę taktyczną" - dodano.

"Już ponad 2,5 mln osób ewakuowano z Ukrainy do Rosji od początku inwazji. Rosja nadal mierzy się z oskarżeniami, że przymusowo deportuje Ukraińców; w wielu przypadkach są doniesienia, że znęcano się nad Ukraińcami w obozach filtracyjnych utworzonych przez Rosję" - wskazano również. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe