Najnowszy sondaż. Zjednoczona Prawica zwiększa przewagę nad KO

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes przeprowadzony na zlecenie portalu "wPolityce". Z przedstawionych rezultatów ugrupowań politycznych wynika, że najlepszy wynik zdobyła Zjednoczona Prawica, która dodatkowo zwiększa przewagę przy stagnacji poparcia Koalicji Obywatelskiej i jednoczesnym własnym wzroście.
 Najnowszy sondaż. Zjednoczona Prawica zwiększa przewagę nad KO
/ / PAP/Leszek Szymański

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Z kolei poza pierwszą trójką z takimi samymi wynikami uplasowała się Konfederacja wraz z Lewicą. Kolejne partię uwzględnione w sondażu nie przekraczają bariery pięciu procent.

Sondaż wyborczy Social Changes – wyniki

Pierwsza w sondażu Social Changes jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Opcja rządząca otrzymała 39 proc. Jest to wzrost o 2 pp. Druga Koalicja Obywatelska uzyskała 26 proc. Dla KO jest to wynik bez zmian. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 – 11 proc. i wzrost o 1 pp. Poza podium znalazły się Konfederacja i Lewica, które otrzymały taki sam wynik – 9 proc. Dla Konfederacji oznacza to brak zmian w poparciu. Z kolei Lewica odnotowała wzrost o 1 pp.

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – 4 proc. (spadek o 1 pp.). Dalej jest Kukiz'15 z wynikiem 1 proc. (spadek o 1 pp.) i Porozumienie Jarosława Gowina,  którego wynik w tym badaniu wynosi 0 proc. (spadek o 1 pp.).


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe