"Zdrada tajemnic". Z komisji Bundestagu ds. obrony wyciekły tajne informacje?

"Wyciekły tajne informacje z komisji Bundestagu ds. obrony. Do sprawy włącza się prokuratura" - podaje Berliner Zeitung. Niemiecki portal używa określenia "zdrada tajemnic".
/ Bundestag / Flickr/Steffen Voß

Berlińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnej "zdrady tajemnic" w komisji ds. obrony Bundestagu - informuje Berliner Zeitung.

Rzecznik rządu potwierdziła, że administracja Bundestagu zwróciła się do prokuratury, ale nie podała szczegółów dotyczących postępowania.  Istnieje podejrzenie, że z Komisji Obrony Narodowej mogły wyciec informacje oznaczone jako tajne.

Jak poinformował portal The Pioneer, przewodniczący Bundestagu Bärbel Bas (SPD) wydał tzw. upoważnienie do ścigania w czterech przypadkach związanych z Komisją Obrony.

Poinformowano, że w mediach miały się pojawić treści, które były omawiane w Komisji Obrony Narodowej na tajnym posiedzeniu. Jak czytamy - konkretnie chodziło o przechwycone transmisje radiowe rosyjskich wojskowych, które świadczą o okrucieństwach popełnianych na  ukraińskiej ludności cywilnej.

Uważa się, że ze spotkania mogły wyciec informacje niejawne.

W spotkaniu na początku kwietnia wzięło udział ponad 60 polityków i urzędników państwowych. Według raportu The Pioneer, przewodnicząca komisji Marie-Agnes Strack-Zimmermann (FDP) jako pierwsza zgłosiła przypadki wycieku informacji. 

"Zarówno nowi, jak i starzy posłowie muszą zrozumieć, że zdrada tajemnicy nie jest błahym przestępstwem i może prowadzić do realnych konsekwencji" - powiedziała w rozmowie z portalem. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe