[video] Agresja Tuska ws. reparacji od Niemiec? Jarosław Kaczyński: "Pan każe, sługa musi"

Podczas spotkania Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami w Płocku z sali padło pytanie o zachowanie Donalda Tuska w kontekście uzyskania reparacji wojennych od Niemiec. Prezes PiS bezlitośnie zakpił z przewodniczącego PO.
 [video] Agresja Tuska ws. reparacji od Niemiec? Jarosław Kaczyński:
/ screen video Twitter

- Mam pytanie o raport posła Mularczyka o reparacjach wojennych. Kiedy ujrzy światło dzienne i kiedy Niemcy wypłacą reparacje? Panie prezesie, gdy mówimy o reparacjach od Niemiec to obserwujemy coraz bardziej agresywne zachowanie Donalda Tuska - usłyszeliśmy z sali.

- No to ja się nie dziwię - odparł Jarosław Kaczyński, wywołując śmiech na sali.

- Jest takie powiedzenie: pan każe, sługa musi - dodał prezes PiS. 

- Jak dobrze pójdzie, a mam nadzieję, że dobrze pójdzie, to ta pierwsza część raportu, bo on ma aż trzy części, będzie ogłoszona 1 września. (...) Te dalsze części, album ze zdjęciami z tych strasznych wydarzeń, tłumaczenia... to jest cała część trzecia, to troszkę czasu jeszcze potrzebujemy, bo trzeba to wydać w kilku językach. Ale czas ten liczony jest w miesiącach. Kiedy złożymy oficjalną notę? Tego w tej chwili państwu nie powiem. Ale trzeba się spieszyć, bo czas jest sprzyjający. To dobry moment, żeby tę sprawę postawić - podsumował Jarosław Kaczyński.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe