Abp Guzdek zawiesił ks. Dębskiego. TVP zrywa z nim współpracę: Wyrażamy oburzenie skandalicznym zachowaniem

Metropolita białostocki zawiesił w czynnościach dotychczasowego dyrektora biura prasowego archidiecezji białostockiej, wykładowcę Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego i kapelana klubu Jagiellonia Białystok, ks. dr. Andrzeja Dębskiego. Powodem podjętych działań jest publikacja "Gazety Wyborczej" zawierająca kompromitujące materiały.
zdjęcie poglądowe Abp Guzdek zawiesił ks. Dębskiego. TVP zrywa z nim współpracę: Wyrażamy oburzenie skandalicznym zachowaniem
zdjęcie poglądowe / pixabay.com/relaxhotels

"Ks. Andrzej Dębski wysyłał jednej z internautek prywatne wiadomości i filmy z seksualnymi propozycjami: "Będziesz suką do spełniania moich poleceń, zachcianek. A będzie ich dużo", "Poczekaj, będziesz pierwszą kobietą w historii wyr.chaną w gabinecie metropolity białostockiego"" - opublikowała białostocka "Gazeta Wyborcza".

Do publikacji dołączono filmiki, które miały być nagrywane przez ks. Dębskiego, zawierające jego propozycje o charakterze seksualnym, wyrażane w sposób, oględnie mówiąc, dosadny. Sam ks. Dębski w rozmowie z GW przyznaje się do ww. działań i stwierdzać ma, że „nie ma pojęcia, co się z nim stało” i że żałuje swojego zachowania.

O całej sprawie poinformować miał, według GW, narzeczony internautki, która dostawała ww. korespondencję. Zgodnie z jego relacją ks. Dębski i napastowana przez niego kobieta nigdy nie spotkali się w tzw. realu.

Na publikację zareagowała tego samego dnia Kuria Metropolitarna Białostocka, która opublikowała dziś na swojej oficjalnej stronie komunikat o zawieszeniu ks. Dębskiego przez białostockiego metropolitę abp. Józefa Guzdka.

Komunikat publikujemy w całości:

Komunikat Kurii Metropolitalnej Białostockiej po publikacjach medialnych nt. ks. Andrzeja Dębskiego

Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, został on natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej. 

ks. Ireneusz Korziński
wicekanclerz kurii

Białystok, 16.07.2022 r.

Do sprawy odniosła się także TVP, z którą współpracował ks. Dębski. Publiczny nadawca informuje o zakończeniu współpracy z duchownym oraz wycofaniu programów z jego udziałem.

"Redakcja Audycji Katolickich TVP wyraża oburzenie skandalicznym zachowaniem ks. Andrzeja Dębskiego i decyduje o natychmiastowym zakończeniu współpracy przy programie Ziarno i innych produkcjach a także o wycofaniu z emisji odcinków Ziarna oraz wszelkich materiałów z jego udziałem" - opublikowano w mediach społecznościowych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe